Усі візити до поліклініки, лікарні чи діагностичної лабораторії завжди викликають у дітей стрес. Звісно, усі дітки володіють різним темпераментом і характером, тому хтось реагує сильніше, а хтось вбачає в цьому цілу катастрофу. Якщо огляд у спеціаліста чи сімейного лікаря плановий і не вимагає маніпуляцій, мами і тати переважно спокійні і від того і діти також. Але коли лікуючий лікар починає давати скерування до вузьких спеціалістів чи на додаткові лабораторні дослідження, тоді переважно включається режим паніки: як готуватися? Що з собою брати? Годувати чи не годувати?

Завдяки тому, що на території України вже справно працюють 14 відділень “Ескулаб for kids” наші спеціалісти вже ознайомлені з фактами підготовки до лабораторних досліджень і радо поділяться ними з вами.

Основні поради про підготовку дітей до аналізів або інших лабораторних досліджень та узд діагностики

Слід розпочати з того, що перш за все підготовку має провести мама або тато, ми маємо на увазі, психологічну підготовку. Діти, особливо немовлята, абсолютно залежні від маминого настрою і рівня стресу. Уявіть ситуацію, коли дитині проводять забір крові вона плаче, а поруч сидить мама і також ридає. І сміх і гріх, і це зрозуміло, адже усі ми переживаємо за дітей.

 • Мами і тати, порада номер 1 знайдіть у собі сили увімкнути режим “спокій”, тільки так ви почуєте поради медичного персоналу, який знає як зробити процес мінімально чутливим для дитинки. Доведено, що довготривалий плач дитини впливає на результат досліджень крові.
 • Порада номер 2 - режим харчування. Те, що ми їмо і коли, має прямий влив на результати лабораторних досліджень. Увага! Отримуючи скерування в лікаря на той чи інший вид лабораторної діагностики спитайте про питний і харчовий режим суто для вашої дитини, адже поради лікаря є першочерговими.

Загальні поради перед забором крові з пальчика чи вени  в дітей наступні:

 1. Немовлята, не менше як 1-2 години після годування  (якщо немовляті дозволено пити воду, можна невелику порцію за 20-30 хв до забору крові).
 2. Дітям старше 1 року потрібно витримати паузу у прийомі їжі 4-6 годин, або краще зранку натще. Треба пити негазовану воду або чай за годину до забору крові.
 3. Якщо забір крові проводиться на глюкозу чай строго несолодкий.

Загальні поради перед аналізом сечі наступні:

 1. Перед збором сечі у стерильний контейнер (для немовлят потрібен спеціальний сечоприймальник) обов'язково проводиться туалет статевих органів, незалежно від віку.
 2. Збирати потрібно першу порцію ранішньої сечі.
 3. Увага! Не можна витискати сечу з підгузника!
 4. Сеча повинна бути доставлена до відділення лабораторії не пізніше 2 годин після збору (інакше зберігати у холодильнику)

Загальні поради перед зіскребком на ентеробіоз:

 1. Увага! Підмивати дитину потрібно обов'язково тільки після процедури.
 2. Процедура виконується одразу після пробудження, якщо маніпуляції проводить мама вдома (купується спеціальне скло і скотч) або чим раніше прийти до відділення (уточнити чи зіскребок проводиться у вашому відділенні, можливий варіант лише приносного зразку)

Загальні поради підготовки перед УЗД наступні:

 • Узд органів черевної порожнини: напередодні виключити з раціону усі продукти, які можуть викликати здуття чи є важкими для травлення, в загальному дітям 4-6 годин голоду, а немовлятам витримати максимально можливий період, а погодувати одразу після процедури)
 • Узд нирок і сечового міхура: для немовлят питний режим немає значення, а для дітей від 1 року мати з собою чисту негазовану воду, щоб напоїти перед процедурою.

Це список для підготовки до найпопулярніших досліджень лабораторної чи ультразвукової діагностики. Якщо вам призначили дослідження біль вузького профілю, запитайте свого лікаря про підготовку, у разі самозвернення - зателефонуйте до найближчого відділення “Ескулаб” чи “Ескулаб for kids” та уточніть процедуру підготовки.

МЛ “Ескулаб” щиро бажає, щоб усі візити до лікарів та діагностичних центрів були безболісними та мали лише хороші результати! А ми в свою чергу гарантуємо європейський рівень обслуговування та достовірність результату.