Спермограма та MAR-тест

Спермограма та MAR-тест

Ціна: 700.00 грн

Згідно з сучасними даними про структуру причин безпліддя, від 30 до 50% відводиться чоловічому фактору, при цьому в 10-20% випадків це пов'язано з імунологічними факторами. Саме тому Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) в обов'язковому комплексі обстеження чоловіка при наявності безпліддя рекомендовано при дослідженні еякуляту визначати наявність антиспермальних антитіл (АСАТ), які є однією з основних імунологічних причин безпліддя. АСАТ відносяться до імуноглобулінів ізотипів IgG, IgA і / або IgM. У чоловіків вони утворюються в яєчках, їх придатках, в сім'явивідних протоках і спрямовані проти антигенів мембрани різних частин сперматозоїда - головки, хвоста, середньої частини або їх комбінації. Наявність даних антитіл призводить до порушення, в першу чергу, здатності сперматозоїдів проникати через цервікальний слиз і запліднити яйцеклітину. При цьому самі сперматозоїди можуть бути в достатній кількості, з достатньою рухливістю і нормальною морфологією - саме тому включення даного дослідження на первинному етапі обстеження доцільно з діагностичної точки зору.

 Причин появи даних антитіл кілька:

-       одна з основних - хронічні запальні процеси,

-       травми,

-       обструкції сім'явивідних протоків,

-       варикоцеле,

-       крипторхізм,

-       гормональні порушення.

АСАТ в крові виявляються у здорових (з підтвердженою фертильністю) чоловіків (1-10%), а у чоловіків з безпліддям - практично у кожного четвертого, тому виявлення даних антитіл може бути однією з причин безпліддя за умови, що проведений пошук і інших, більш поширених чинників порушення фертильності.

Крім оцінки наявності АСАТ в крові, можна досліджувати еякулят на наявність даних антитіл . Рекомендованим тестом оцінки наявності АСАТ в еякуляті (згідно з рекомендаціями ВООЗ) є MAR-тест (Mixed agglutination reaction). В даному дослідженні визначається співвідношення (відсоток) нормальних активно-рухливих сперматозоїдів, покритих АСАТ, до загальної кількості сперматозоїдів з тими ж характеристиками. У стандартній спермограмі такі сперматозоїди розцінюються як абсолютно нормальні, але, насправді, вони вимкнені з запліднення.

За типом досліджуваних антитіл поділяються на MAR IgA і MAR IgG. MAR-тест вважається позитивним, якщо активно-рухливих сперматозоїдів, покритих АСАТ, більше 50%. В даному випадку можна говорити про імунологічний фактор наявного безпліддя. Необхідно враховувати, що дане дослідження доцільно проводити тільки при нормальній концентрації і рухливості сперматозоїдів (враховуючи, що головним критерієм оцінки є визначення співвідношення рухливих сперматозоїдів). У разі порушення цих показників рекомендовано оцінювати наявність АСАТ в крові.

Правила підготовки: дослідження спермограми.

Показання до призначення:  Маркер імунологічного безпліддя (наявності антиспермальних антитіл).

-       У комплексі обстеження безплідної пари (разом з дослідженням спермограми);

-       безпліддя неясного генезу;

-       негативний посткоїтальний тест;

-       нормальні показники спермограми і безпліддя.

 Інтерпретація результатів:

-       підвищення: наявність антиспермальних антитіл в еякуляті як можлива причина імунологічного безпліддя;

-       у здорових чоловіків (з доведеною фертильністю) в 1-10% випадків.