Пакет №08.6 "Діагностика інсулінорезистентності-2"

Пакет №08.6 "Діагностика інсулінорезистентності-2", С-пептид, (Індекс HOMA-2)

Ціна: 324.00 грн * 360.00 грн
Перейти у кошик
* Знижка дійсна тільки при замовленні на сайті

Дослідження рівня основних клініко-лабораторних маркерів цукрового діабету (глюкози крові, глікованого гемоглобіну, С-пептиду та інсуліну), що використовується для діагностики цього захворювання.

Індекс НОМА - це дослідження, що визначає резистентність до інсуліну шляхом оцінювання вмісту глюкози та інсуліну натще у сироватці (плазмі) та розрахунок індексу інсулінрезистентності.

Інсулінрезистентність - це зниження чутливості інсулінзалежних клітин до дії інсуліну з наступним порушенням метаболізму глюкози та надходження її до клітин організму.

Для оцінювання інсулінрезистентності використовують індекс НОМА-IR (Homeostasis Model Assessment of Insulin Resistance), що розраховується такою формулою:

Індекс НОМА = інсулін натще (мкОд/мл) х глюкоза натще (сироватка, плазма) (ммоль/л) / 22,5.

Підвищення значень індексу відзначають при підвищених рівнях глюкози або інсуліну, що, відповідно, відповідає підвищенню резистентності клітин та тканин до інсуліну та підвищеному ризику розвитку цукрового діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань.

Глюкоза - простий вуглевод, що слугує основним джерелом енергії в людському організмі.

Інсулін - гормон ендокринної частини підшлункової залози. Регулює обмін вуглеводів, підтримуючи рівень глюкози в крові на необхідному рівні, а також приймає участь в обміні жирів (ліпідів).

С-пептид - компонент секрету ендокринної частини підшлункової залози, що є важливим показником синтезу інсуліну та використовується для діагностики цукрового діабету, складання його прогнозу та контроль лікування, а також для діагностики деяких видів пухлин підшлункової залози.

Детальніше:


Індекс HOMA-2, Глюкоза (сироватка),Інсулін,індекс HOMA