Пакет №08 "Вуглеводний обмін. Діабетичний"

Пакет №08. Вуглеводний обмін Діабетичний , Глікований гемоглобін (HbA1c),індекс HOMA,Інсулін,Глюкоза (плазма крові)

Ціна: 315.00 грн * 350.00 грн
Перейти у кошик
* Знижка дійсна тільки при замовленні на сайті

Індекс НОМА - це дослідження, що визначає резистентність до інсуліну шляхом оцінювання вмісту глюкози та інсуліну натще у сироватці (плазмі) та розрахунок індексу інсулінрезистентності.

Інсулінрезистентність - це зниження чутливості інсулінзалежних клітин до дії інсуліну з наступним порушенням метаболізму глюкози та надходження її до клітин організму.

Для оцінювання інсулінрезистентності використовують індекс НОМА-IR (Homeostasis Model Assessment of Insulin Resistance), що розраховується такою формулою:

Індекс НОМА = інсулін натще (мкОд/мл) х глюкоза натще (сироватка, плазма) (ммоль/л) / 22,5.

Підвищення значень індексу відзначають при підвищених рівнях глюкози або інсуліну, що, відповідно, відповідає підвищенню резистентності клітин та тканин до інсуліну та підвищеному ризику розвитку цукрового діабету 2 типу та серцево-судинних захворювань.

Глюкоза - простий вуглевод, що слугує основним джерелом енергії в людському організмі.

Інсулін - гормон ендокринної частини підшлункової залози. Регулює обмін вуглеводів, підтримуючи рівень глюкози в крові на необхідному рівні, а також приймає участь в обміні жирів (ліпідів).

До складу даного пакету також входить дослідження глікованого гемоглобіну (HbA1c) - специфічна сполука гемоглобіну еритроцитів з глюкозою, концентрація якого відображає вміст глюкози в крові людини за період біля трьох місяців.

Детальніше: