search
covid-19
covid-19

Антитіла до коронавірусу COVID- 19 Ig A, M та G

Як відомо, після потрапляння вірусу в організм, імунна система людини починає виробляти специфічні антитіла (Ig – імуноглобуліни). Вони є важливим фактором захисту імунної системи від інфекції, а виявлення антитіл різних класів в крові людини дозволяє визначити стадію розвитку інфекції. Так, пройшовши тест на виявлення антитіл до коронавірусу, можна дізнатися, що людина перехворіла на коронавірус або ж хвора в даний момент. Найчастіше в крові визначають рівень антитіл класу G (IgG) і М (IgM). Однак найбільш інформативними в прогностичному плані, особливо на ранніх стадіях коронавірусу, є антитіла IgA. Відповідно до клінічних спостережень, у багатьох пацієнтів імуноглобуліни класу IgM взагалі не вироблялися, в той час як IgA активно вироблялися і в міру розвитку захворювання на коронавірус їх титр корелював також і зі ступенем важкості стану пацієнта. У зв'язку з цією особливістю, світовими рекомендаціями стало визначення саме IgA та IgG до SARS-CoV-2.

Навіщо визначати в крові специфічні антитіла

Аналіз на антитіла lgA дає змогу:

  • Підтвердити активну фазу перебігу захворювання на COVID-19 (коронавірус);

  • Провести моніторинг гострої фази перебігу захворювання та оцінити імунну відповідь організму.

Аналіз на антитіла lgM дає змогу:

  • Наявність антитіл IgM говорить про поточну або дуже недавню інфекцію;

  • Наявність антитіл IgM свідчить про те, що організм на момент дослідження коронавірусу перебуває у процесі боротьби з COVID-19.

Аналіз на антитіла lgG дає змогу:

  • Дізнатися, чи перехворіли ви на коронавірус COVID-19 у безсимптомній формі;

  • Дізнатися, чи виробив ваш організм імунітет до вірусу, якщо ви перехворіли на COVID-19;

  • Оцінити рівень імунного захисту організму на перенесену коронавірусну інфекцію COVID-19.

Характер і послідовність імунної відповіді для захворювання на COVID-19 на сьогоднішній день ще недостатньо вивчені.

лабораторний аналіз на covid-19

Лабораторні технології

У медичній лабораторії Ескулаб можна пройти аналіз на виявлення антитіл IgM, IgG і IgA. Діагностика коронавірусу відбувається методом імуноферментного аналізу (ІФА). Імуноферментний аналіз (ІФА) або імунохемілюмінесцентний аналіз (ІХЛА) – це лабораторні імунологічні методи для якісного, напівкількісного та кількісного визначення специфічних антитіл в сироватці або плазмі крові. Дані методи мають високу чутливість і специфічність, яка становить 95% і вище. За допомогою напівкількісного ІФА тесту можна визначити концентрацію антитіл, яка відображає рівень імунної відповіді і дозволяє оцінити динаміку рівня імуноглобулінів протягом часу.

Ескулаб рекомендує комплексне обстеження SARS COVID-19 IgA, IgM, IgG, яке дозволить одномоментно оцінити наявність або відсутність вірусу в організмі, тобто факт інфікування, та сформовану імунну відповідь у разі, якщо людина вже перехворіла. Завдяки подібному підходу забезпечується виявлення хвороби на ранніх стадіях інфікування, що дозволяє своєчасно ізолювати хворого, розпочати його лікування та провести протиепідемічні заходи.