covid-19
covid-19

Антитіла до коронавірусу COVID- 19 Ig A, M та G

Як відомо, після потрапляння вірусу в організм, імунна система людини починає виробляти специфічні антитіла (Ig – імуноглобуліни). Вони є важливим фактором захисту імунної системи від інфекції, а виявлення антитіл різних класів в крові людини дозволяє визначити стадію розвитку інфекції. Так, пройшовши тест на виявлення антитіл до коронавірусу, можна дізнатися, що людина перехворіла на коронавірус або ж хвора в даний момент. Найчастіше в крові визначають рівень антитіл класу G (IgG) і М (IgM). Однак найбільш інформативними в прогностичному плані, особливо на ранніх стадіях коронавірусу, є антитіла IgA. Відповідно до клінічних спостережень, у багатьох пацієнтів імуноглобуліни класу IgM взагалі не вироблялися, в той час як IgA активно вироблялися і в міру розвитку захворювання на коронавірус їх титр корелював також і зі ступенем важкості стану пацієнта. У зв'язку з цією особливістю, світовими рекомендаціями стало визначення саме IgA та IgG до SARS-CoV-2.

Навіщо визначати в крові специфічні антитіла

Аналіз на антитіла lgA дає змогу:

  • Підтвердити активну фазу перебігу захворювання на COVID-19 (коронавірус);

  • Провести моніторинг гострої фази перебігу захворювання та оцінити імунну відповідь організму.

Аналіз на антитіла lgM дає змогу:

  • Наявність антитіл IgM говорить про поточну або дуже недавню інфекцію;

  • Наявність антитіл IgM свідчить про те, що організм на момент дослідження коронавірусу перебуває у процесі боротьби з COVID-19.

Аналіз на антитіла lgG дає змогу:

  • Дізнатися, чи перехворіли ви на коронавірус COVID-19 у безсимптомній формі;

  • Дізнатися, чи виробив ваш організм імунітет до вірусу, якщо ви перехворіли на COVID-19;

  • Оцінити рівень імунного захисту організму на перенесену коронавірусну інфекцію COVID-19.

Характер і послідовність імунної відповіді для захворювання на COVID-19 на сьогоднішній день ще недостатньо вивчені.

лабораторний аналіз на covid-19

Лабораторні технології

У медичній лабораторії Ескулаб можна пройти аналіз на виявлення антитіл IgM, IgG і IgA. Діагностика коронавірусу відбувається методом імуноферментного аналізу (ІФА). Імуноферментний аналіз (ІФА) або імунохемілюмінесцентний аналіз (ІХЛА) – це лабораторні імунологічні методи для якісного, напівкількісного та кількісного визначення специфічних антитіл в сироватці або плазмі крові. Дані методи мають високу чутливість і специфічність, яка становить 95% і вище. За допомогою напівкількісного ІФА тесту можна визначити концентрацію антитіл, яка відображає рівень імунної відповіді і дозволяє оцінити динаміку рівня імуноглобулінів протягом часу.

Ескулаб рекомендує комплексне обстеження SARS COVID-19 IgA, IgM, IgG, яке дозволить одномоментно оцінити наявність або відсутність вірусу в організмі, тобто факт інфікування, та сформовану імунну відповідь у разі, якщо людина вже перехворіла. Завдяки подібному підходу забезпечується виявлення хвороби на ранніх стадіях інфікування, що дозволяє своєчасно ізолювати хворого, розпочати його лікування та провести протиепідемічні заходи.

wrapper wrapper
Паспорт здоров’я
Заповни анкету для отримання паспорту здоров’я
Підприємствам
Завантажити комерційну пропозицію для підприємств