Аналіз на згортання крові, коагулограма, протромбіновий тест, ціна, здати аналіз | Ескулаб

Згортання крові

Топ-100
07-05-2019

Система згортання крові - це біологічна система, що забезпечує рідкий стан крові в кровоносних судинах і запобігає крововтраті утворюючи тромби в місцях пошкодження судин.

Порушення системи гемостазу зустрічаються дуже часто (травми, крововтрата, інфекції, вагітність і т. Д.) І призводять до крововиливів або, навпаки, загрожують тромбозами. Однією з найпоширеніших причин смерті є ішемічна хвороба серця та інсульт. Основним пусковим механізмом серцево-судинних захворювань є внутрішньо судинний тромбоз. Для профілактики і лікування порушень системи гемостазу призначається терапія, тому необхідний регулярний контроль, запобігти розвитку тромбозу або кровотечі.

Протромбіновий тест - це лабораторне дослідження яке показує зовнішній час згортання крові. Це тест який показує згортання рекальцифікованої плазми після додавання до неї тканинного тромбопластину з певною чутливістю до дефіциту протромбінового комплексу. Цей тест виконують для оцінки дефіцитів факторів протромбінового комплексу.

Дослідження згортання крові дозволяють діагностувати порушення в системі гемостазу. Дослідження можна поділити на розширену, коротку і поодиноку коагулограму. Розширені дозволяють отримати повну картину системи згортання крові, а короткі і поодинокі - контролювати окремі ланки системи згортання.

Показання до дослідження згортання крові:

1. До і після оперативного втручання.
2. При підозрі на порушення згортання крові (у тому числі, кількості тромбоцитів і їх функціональних властивостей).
3. При проведенні моніторингу синдрому ДВС (ДВС-синдром).
4. Для виявлення вроджених (спадкових) захворювань крові.
5. Контроль під час лікування серцево-судинних захворювань (інфаркт міокарда, ішемічна хвороба серця, інсульт, тромбоз глибоких вен і т.д.).
6. Контроль стану системи згортання у вагітних і при підготовці до пологів.

Залежно від показань лікар призначає одне або комбінацію досліджень, які дозволяють точно діагностувати порушення в роботі системи згортання крові.

Підготовка

Необхідно утриматися від фізичних навантажень, прийому алкоголю, змін в харчуванні протягом 24 годин до взяття крові.

Здавати кров на коагулогічні дослідження потрібно вранці строго натщесерце (8-12-годинне голодування). В цей час утриматися від куріння.

Необхідно пам'ятати, що лікарські препарати (анальгетики, оральні контрацептиви, препарати гормонотерапії, антибіотики) і трави впливають на проведене дослідження. Тому після консультації з лікарем деякі препарати можуть бути скасовані або їх прийом відстрочений.

Не потрібно перед здачею крові здійснювати наступні процедури: загальний масаж тіла, ендоскопію, пункції, біопсію, ЕКГ, діаліз, рентгенівське дослідження, особливо із застосуванням контрастної речовини. Якщо ж було незначне фізичне навантаження, треба відпочити не менше 15 хвилин перед здачею крові.

Дуже важливо дотримуватися зазначені рекомендації, щоб отримати достовірні результати дослідження крові.

Також рекомендуємо