Загальний аналіз крові, здати аналізи (ЗАК), ціна - Ескулаб

Загальний аналіз крові

Топ-100
07-05-2019

Загальний аналіз крові. Звичайно, що всі про нього чули і неодноразово здавали. Але що ж це за аналіз? Яка його важливість? Які особливості? На ці питання не всі знають відповідь.

Загальний аналіз крові – це такий аналіз, який досліджує загальний стан організму, відкриває всі секрети та допомагає встановити правильний діагноз й підтвердити алгоритм дій при лікуванні. Або ж може спростувати деякі підозри.

Завдяки цьому унікальному тесту крові можна виявити численну кількість відхилень, а саме: порушення кровотворення, гострі або хронічні запальні процеси (бактеріального чи вірусного характеру), алергічні реакції, порушення реактивної відповіді організму.

Також рекомендуємо

Назва аналізу
Ціна
126.00 грн * 140.00 грн
Перейти у кошик
* Знижка дійсна тільки при замовленні на сайті

Які існують показання до призначення загального аналізу крові?

Цей аналіз є обов’язковим при всебічному дослідженні організму та, незважаючи на відсутність явних симптомів, дозволяє знайти ту слабку ланку, яка може призвести до не зовсім приємних наслідків. Найбільш поширеними симптомами до призначення загального аналізу крові є:

 1. Загальна слабкість;
 2. Головний біль, запаморочення;
 3. Підвищення температури тіла;
 4. Алергічні реакції;
 5. Запальні процеси в організмі тощо.

Як підготуватися до здачі загального аналізу крові?

 • Здача загального аналізу крові відбувається зранку та обов’язково натще. Допускається невелика кількість негазованої води.
 • Потрібно виключити куріння, алкоголь та ранкову запашну каву.
 • При відвідуванні лазні, прийомі смаженої та жирної їжі, вживанні алкоголю, варто перенести дослідження на один-два дні.
 • Слід зауважити, що на деякі показники може впливати прийом деяких лікарських препаратів, емоційне та фізичне навантаження.

Які основні показники досліджуються?

Швидкість осідання еритроцитів

Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ, ESR) – один з найдавніших шляхів виявлення запальних процесів і навіть злоякісних новоутворень. У здорової людини еритроцити мають певну відштовхувальну силу, що не дозволяє їм «злипатися». Коли виникають запальні процеси, то маса еритроцита збільшується і вони утворюють між собою згустки. Для того, щоб виміряти швидкість осідання еритроцитів, кров поміщають у вертикальну трубку на одну годину, після чого, за допомогою шкали, отримують показник.

Підвищення ШОЕ може свідчити не лише про якусь патологію, а й про певні особливості:

 1. у вагітних жінок та жінок, що годують груддю;
 2. у дітей та літніх людей;
 3. при тривалій дієті чи голодуванні;
 4. у людей із зайвою вагою;
 5. при прийомі вітамінних препаратів;
 6. при застосуванні пероральних контрацептивів.

Еритроцити

Еритроцити (RBC) – червоні клітини крові, що містять у собі гемоглобін. Основною функцією червонокрівців є транспортування кисню та вуглекислого газу. Саме завдяки цим клітинам кров має червоне забарвлення.

Гемоглобін

Гемоглобін (HGB) – це білок, який міститься в еритроцитах. Саме цей білок може приєднувати і транспортувати кисень до клітин і забирати в них вуглекислий газ. Гемоглобін складається з білкового компоненту глобіну і залізовмісного гему.

Підвищення гемоглобіну та еритроцитів найчастіше виникає внаслідок нестачі кисню в тканинах і при вроджених вадах серця. Причинами можуть бути також зневоднення, стрес, куріння, вживання алкоголю, системна гіпертензія.

Зниження рівня гемоглобіну та кількості еритроцитів відбувається при перенасичені організму водою чи бути показником анемії. Анемія може виникати при вагітності, при вживанні деяких ліків, нестачі заліза та вітамінів.

Тромбоцити

Тромбоцити (PLT), або кров’яні пластини – це маленькі клітини, які відповідають за згортання крові. Саме вони загоюють рани, або ж (при підвищеній їх кількості) сприяють виникненню тромбів.

Лейкоцити

Лейкоцити (WBC) – клітини, які є «агентами» своєрідної «служби безпеки» та «поліції» у вашому організмі. Саме вони є надважливою частиною імунної системи і допомагають організму в боротьбі з «непроханими гостями», атакуючи бактерії і віруси.

Ця група клітин включає в себе такі клітини:

 • Нейтрофіли – захищають наш організм від бактерій. Поділяються на сегментоядерні (зрілі) та паличкоядерні (молоді). Збільшення їх кількості може свідчити про те, що в організм потрапив сторонній «агент».
 • Лімфоцити – виробляють антитіла для боротьби з інфекціями.
 • Моноцити – знищують чужорідні частинки, а також пошкоджені й старі клітини організму.
 • Еозинофіли – приймають участь в алергічних реакціях та відповідають на проникнення паразитів.
 • Базофіли – беруть участь у багатьох алергічних реакціях та запальних процесах.

Після інтерпретації результату дослідження лікарем можна зробити висновки, які відхилення від норми та що означають ці відхилення, про наявність вірусних або бактеріальних, грибкових інфекцій, алергічних захворювань, про гострі чи хронічні захворювання, про анемії або порушення кровотворення та багато іншого.

Треба розуміти, що загальний аналіз крові з формулою не є діагнозом, але є вагомою допомогою лікареві у встановленні діагнозу за наявної клінічної картини та фактором контролю проведеного лікування.