Аналіз крові при захворюваннях серця, ціна, здати аналіз у медичній лабораторії Ескулаб

Серце та судини

Топ-100
07-05-2019

Ревматоїдний артрит (РА) - це системне аутоімунне запальне захворювання сполучної тканини суглобів. Патологічні процеси призводять до розвитку незворотних змін. Може бути вражений один або кілька суглобів. Як правило, уражаються дрібні суглоби кистей і стоп, а також колінні, ліктьові, щелепні, тазостегнові і суглоби шийного відділу хребта.

Діагностика ревматоїдного артриту включає в себе такі аналізи ревмопроби:

  • Ревматоїдний фактор.
  • Антитіла до циклічного цитрулінованого пептиду (anti-CCP).
  • Антитіла до модифікованого цитрулінованого пептиду (анти-MCV).

Серонегативний артрит протікає також як і серопозитивний, але при ньому не визначається в крові ревматоїдного фактора. Ревматоїдний фактор - це антитіла, які виробляються до власних імуноглобулінів, присутні в крові хворих на ревматоїдний артрит і можуть утворювати імунні комплекси. При наявності ревматоїдного фактора перебіг захворювання зазвичай більш активний, з вираженим руйнуванням суглобів. При серонегативному артриті суглоби страждають дещо в меншій мірі (рідше відзначаються важкі форми хвороби і позасуглобові ураження). Виявлення в крові ревматоїдного фактора має важливе діагностичне значення, особливо в розпізнаванні ранніх форм ревматоїдного артриту.

Антитіла до циклічного цитрулінованого пептиду (АЦЦП) - характерні для ревматоїдного артриту аутоантигени, що містять цитрулін. Цитрулін - це амінокислота, що виникає в результаті зміни іншої амінокислоти - аргініну. Процес цитрулінорування спостерігається в ході природних фізіологічних і патологічних процесів і грає свою роль в клітинної диференціації і процесі програмованої клітинної загибелі.

Антитіла до циклічного цитрулінованого пептиду в даний час визнані інформативним серологічним маркером ревматоїдного артриту. АЦЦП можуть бути виявлені в 30% випадків серонегативного ревматоїдного артриту (негативного по ревматоїдного фактора).

Антитіла до цитрулінованого віментин - антитіла, дія яких спрямована проти власного білка віментину. Вони виявляються у пацієнтів з ревматоїдним артритом, будучи маркером даного захворювання.

Підготовка до дослідження:
Кров рекомендується здавати вранці, натщесерце (не менше 8 і не більше 14 годин голодування, можна пити негазовану воду). Виключити фізичне та емоційне перенапруження і не курити за 30 хвилин до здачі крові.
Ревмопроби використовується для контролю ефективності проведеного лікування і оцінки прогнозу перебігу захворювання.

Також рекомендуємо

Назва аналізу
Ціна
* Знижка дійсна тільки при замовленні на сайті