ПЛР діагностика COVID-19
 • C
 • А
 • Б
 • Ж
 • З
 • К
 • Л
 • О
 • П
 • С
 • Щ

ПЛР діагностика COVID-19

Лабораторна діагностика COVID-19
09-10-2020

Відтепер Ви можете пройти тестування на виявлення коронавірусу методом ПЛР

Зняття з самоізололяції в додатку "Дій вдома"

ПЛР діагностика COVID-19

Ескулаб пройшов верифікацію у Центрі Громадського здоров’я МОЗ України та валідацію в Львівському обласному лабораторному центрі. Результати дійсні для перетину кордону. Здати ПЛР тест на Covid-19 можна у будь-якому відділенні мережі МЛ "Ескулаб", а забрати результат у прикордонних містах Ужгород та Мукачево (при потребі).

Загальна характеристика

COVID-19 являє собою гостру респіраторну вірусну інфекцію, що викликається коронавірусом SARS-CoV-2 і може проявлятися як у легкій формі, так і у важкій, ускладненій вірусною пневмонією, що може призвести до розвитку дихальної недостатності.

Шлях передачі

SARS-CoV-2 передається від людини до людини, в основному, повітряно-крапельним шляхом, але також існує можливість непрямої передачі через забруднені поверхні.

Вірус отримує доступ до клітин-господарів через ангіотензин-перетворюючий фермент 2 (АСЕ2(АПФ2)), який є найбільш поширеним у легенях.

Інкубаційним періодом для COVID-19 вважається проміжок 2-14 днів після інфікування. У більшості випадків симптоми проявляються орієнтовно на 4-5 день після зараження.

Симптоми

В інфікованих можуть з’являтися такі симптоми: підвищення температури, кашель, втома, виділення мокротиння, втрата нюху та задишка. Стан коливається від легкого до критичного, у більшості випадків – неважкий.

Важка хвороба характеризується, наприклад, задишкою, гіпоксією, > 50% інфільтрування легень протягом 24 - 48 годин і виникає переважно у дорослих людей похилого віку або до основних медикаментозних захворювань, таких як гіпертонія, цукровий діабет та серцево-судинні захворювання.

Гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС) є головним ускладненням у пацієнтів із важким захворюванням. Критичні випадки характеризуються, наприклад, дихальною недостатністю, шоком та/або дисфункцією або збоєм багатьох органів

 

ПЛР діагностика COVID-19 передбачає якісне виявлення РНК вірусу SARS-CoV-2 методом ПЛР у реальному часі (RT) з детекцією таргетних генів  E та RdRP. Дослідження методом ПЛР кращий регламентований МОЗ України метод діагностики інфекції COVID-19. Для виконання аналізу використовується матеріал, відібраний мазком з носоглотки і ротоглотки.

* Зауважте, неділя не враховується до термінів виконання.
**Щоб отримати результат до  24-х годин, рекомендуємо звертатись у відділення до 12.00.

ВАЖЛИВО! У деяких відділеннях графік забору може відрізнятися, звертатись необхідно строго у години забору!

За адресою вул. Лемківська, 26 забір  на  тестування методом ПЛР та визначення антигену Ковід 19 здійснюється лише у будні з 13.00-16.00.
У відділенні  за адресою вул. Дж. Вашингтона,26 не проводять жодні дослідження на Ковід 19.

Звертаємо Вашу увагу, що у відділеннях  Хмельницької обл. забір у будні проводиться до 11, у суботу до 10.30.

З актуальним графіком забору біологічного матеріалу Ви можете ознайомитись, перейшовши за наступним посиланням: https://esculab.com/regions

Правила підготовки для проходження ПЛР-тесту:

 • Відбір проводиться натще або за 3-4 години до здачі не палити, не їсти, не пити, не чистити зуби, не проводити жодні місцеві маніпуляції у рото-  та носоглотці.
 • За 1-2 дні до проведення дослідження рекомендовано не використовувати (протимікробні засоби місцевої дії)  спреї або розчини для полоскання горла, мазі і спреї для носа, не промивати ніс. Застереження!  Якщо відмінити дані процедури неможливо, необхідно проінформувати адміністратора на пункті забору біоматеріалу про це перед відбором біоматеріалу та провести відбір біоматеріалу не раніше, ніж через 3-4 год після застосування спреїв або розчинів для полоскання горла/носа, використання мазі та промивання носа.
 • За добу утриматись від вживання алкоголю.

Також рекомендуємо