Заходи безпеки при коронавірусі: як захиститись від COVID-19

Безпека при коронавірусі

Новини
17-03-2020

Заходи безпеки під час коронавірусу Covid-19.Коронавірус продовжує ширитись світом. Щоб попередити поширення вірусу в Україні, Кабінет Mіністрів ухвалив рішення з 12 березня оголосити загальнодержавний карантин. Щоб уникнути паніки зараз дуже важливо діяти спокійно, розумно та зважено. В статті ми зібрали для вас достовірну та перевірену інформацію про ситуацію, запобіжні заходи безпеки при коронавірусі та методи профілактики.Що таке новий коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, які переважно уражають тварин. Деякі штами вірусу можуть передаватися від тварини до людини. Проте на сьогодні новий коронавірус передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та спричиняє захворювання: від звичайної застуди до гострого респіраторного синдрому. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини.

 

Хто в зоні ризику?

Зазвичай захворювання, викликані вірусом, протікають в легкій формі без яскраво виражених симптомів. Проте, зустрічаються і тяжкі форми перебігу. В зоні найбільшого ризику перебувають люди похилого віку і ті, що мають хронічні захворювання, зокрема: хвороби серця, діабет, захворювання легенів. Також  вразливою групою є медичні працівники.

 

Які симптоми при коронавірусі?

Найпоширенішими симптомами на початковій стадії є: підвищена температура (37.5 - 37.7), кашель, втома, утруднене дихання та головний біль, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

 

Як можна заразитись?

На сьогодні відомо, що коронавірус передається  повітряно-крапельним та контактним шляхами. Вірус не циркулює в повітрі, не здатний переміщатись на далекі відстані і є тільки в краплях, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Проте переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки після торкання до об’єктів, які забруднені виділеннями із дихальним шляхів інфікованого.

 

Протиепідемічні заходи при коронавірусі

 • Часто і ретельно мийте руки з антибактеріальним милом.
 • Дезінфікуйте поверхні та предмети, до яких торкаєтесь.
 • Уникайте місць скупчення людей: громадського транспорту, торгових центрів, закладів харчування і т.д.
 • В людних місцях використовуйте одноразові медичні маски та змінюйте їх кожні 2-3 години.
 • Уникайте контакту з людьми, котрі мають симптоми ГРВІ.
 • Обробляйте руки антисептиком, якщо нема можливості помити руки.

Гігієна рук при коронавірусі.


Як діяти, якщо ви запідозрили у себе коронавірус?

 • Залишайтеся вдома і зателефонуйте сімейному лікарю, він вирішить, чи потрібна ізоляція і госпіталізація. Якщо симптоми незначні, досить самоізоляції.
 • Уникайте або мінімізуйте контакти зі здоровими людьми.
 • Обов’язково використовуйте медичну маску, якщо поруч з вами є інші люди.
 • Якщо у вас температура вище 38 градусів і важко дихати – відразу викликайте бригаду швидкої медичної допомоги.

 

Де можна пройти тест на коронавірус?

Згідно з протиепідемічними заходами на території України, затвердженим МОЗ,  МЛ «Ескулаб» не проводить взяття біоматеріалів та лабораторні обстеження пацієнтів з підозрою на коронавірус. Такий тест на коронавірус сьогодні здійснюються тільки в референс-лабораторії Центру громадського здоров'я МОЗ України. Забір біоматеріалу для досліджень здійснюється у  лікувальних установах, де перебуває пацієнт з підозрою на коронавірус. Експрес-тести призначені лише для лікувальних установ.

 Які профілактичні заходи при коронавірусі застосовує медична лабораторія "Ескулаб"?

Чи безпечно відвідувати відділення МЛ «Ескулаб»?

Здоров’я наших пацієнтів та співробітників є найвищою цінністю для нас! Тому ми запровадили посилення санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів в пунктах забору біологічного матеріалу, та посилили контроль за їх виконанням.

 • Усі працівники МЛ «Ескулаб» в обов’язковому порядку застосовують засоби індивідуального захисту, перебувають на робочих місцях виключно в медичних масках, виконують гігієнічну обробку рук до і після зняття одноразових рукавичок.
 • Усі відділення забезпечені одноразовими медичними масками, рукавичками, антисептиками як для працівників, так і для пацієнтів.
 • Щогодини, або в разі необхідності частіше, проводиться дезінфекція усіх робочих поверхонь в кімнатах загального користування, дверей і дверних ручок.
 • Збільшено частоту провітрювання приміщень.
 • Бактерицидна обробка повітря та вологе прибирання із використанням дезінфікуючих засобів здійснюється двічі на день.
 • Ведеться постійний щоденний моніторинг стану здоров’я усіх працівників МЛ «Ескулаб».

Ми дбаємо про безпеку і здоров'я наших пацієнтів та співробітників.

Будьте здорові та не піддавайтесь паніці! Для отримання достовірної інформації обирайте лише офіційні джерела. Актуальна інформація про поширення коронавірусу COVID-19, поради та профілактичні заходи безпеки при коронавірусі  ТУТ