Аналіз крові на групу та резус фактор, здати аналіз, ціна | Ескулаб

Група крорві та резус фактор

Топ-100
07-05-2019

Визначення групи та резус фактора крові - це один з найважливіших аналізів, без якого неможливо проводити важких хірургічних втручань, донорства та трансплантації органів. Група крові та резус-фактор - це генетичні ознаки, які не змінюються протягом життя. В організмі кожної людини, включаючи клітини і плазму крові, циркулює унікальне поєднання антигенів. Найбільш важливими є дві системи антигенів: АВ0 і резус. В рамках системи АВ0 визначаються 4 групи крові, а в рамках резус-системи можливе отримання двох значень: позитивного (Rh +) і негативного (Rh -). Крім того, коли відома група крові, це дозволяє зекономити дорогоцінний час в екстрених ситуаціях.

На сьогодні визначення групи крові передбачає:

  • Визначення групової приналежності крові за системою АВО прямим чи перехресним методом.
  • Визначення резус фактор крові - наявність або відсутність антиген-білка D.

Показання до проведення дослідження:

  • перед хірургічним втручанням;
  • перед переливанням крові;
  • великих крововтратах;
  • при анеміях у важких формах;
  • під час вагітності (особливо при негативному резус-факторі).

Аналіз на групу крові:

Визначення груп крові проводять шляхом ідентифікації специфічних антигенів та антитіл (подвійний метод або перехресна реакція). Групу крові людини визначають, грунтуючись на факті наявності або відсутності в крові агглютиногенов і аглютинінів.

У людей з першої (I) групою крові на поверхні еритроцитів немає аглютиногенів, а в плазмі крові присутні обидва типи аглютинінів. I групу крові називають також 0-групою і вона є домінуючою в Європі - визначається у 42% людей.

При другій (II) групі на поверхні еритроцитів є аглютиноген А, а в плазмі крові визначається бета-агглютинин. II групу крові можуть називати А-групою і визначається вона приблизно у 37% людей.

При третій (III) групі крові, яка присутня у 13% людей і званої В-групою, на поверхні еритроцитів є аглютиноген В, а в плазмі - альфа-агглютинин.

При найрідкіснішій четвертій (IV) групі крові, в плазмі немає аглютинінів, а на еритроцитах є агглютиногени обох типів. Ця група крові визначається приблизно у 8 чоловік з 100 і називається АВ-групою.

При системі резус-фактор визначається наявність антигену D, званого також резус-фактором. Наявність резус-фактора не залежить від групи крові за системою АВ0. При визначенні Rh еритроцити пацієнта змішують з анти Rh сироваткою. Якщо при цьому відбувається аглютинація, то кров вважається резус позитивної, якщо аглютинації немає, значить, на еритроцитах пацієнта відсутній резус фактор і кров є резус негативною. Приблизно 85% людей - їх резус фактор позитивний (Rh +), у решти 15% антиген D в крові не визначається (негативний резус-фактор, Rh-).

Підготовка до дослідження:

Особливої підготовки перед дослідженням не потрібно. Рекомендується виключити прийом жирної їжі за добу до забору крові, зранку та натще. Також потрібно відмовитися від прийому медикаментів (тільки за погодженням з лікарем). Пам'ятайте, що дотримання усіх рекомендацій яких вам надає лікар гарантує достовірність отриманих результатів!

Також рекомендуємо

Назва аналізу
Ціна
* Знижка дійсна тільки при замовленні на сайті