Здати аналізи на цукровий діабет у медичній лабораторії Ескулаб, виявлення цукрового діабету, ціна

Цукровий діабет

Топ-100
07-05-2019

Цукровий діабет - це група захворювань, що характеризується підвищенням рівня глюкози в крові. Найбільш поширені та добре відомі 1-й та 2-й типи діабету.
Цукровий діабет причини розвитку цукрового діабету як першого, так і другого типу є різними, але доведено, що є два спільних фактори які впливають на виникнення захворювання: спадковість і зовнішні фактори.


Сучасна діагностична програма при патології:

  • Щоб діагностувати цукровий діабет, лікар обов'язково призначає лабораторні дослідження гормонів, біохімічне дослідження крові та сечі. Так для діагностики діабету потрібно здати кров на глюкозу, глікований гемоглобін і фруктозамін. Щоб диференціювати перший тип від другого застосовують глюкозотолерантний тест. У нього входять глюкоза, інсулін, С-пептид. Взяття крові проводиться строго натщесерце (не менше 8 годин після останнього прийому їжі), повторно його проводять через 2 години, коли пацієнтові дають випити воду з розчиненою в ній глюкозою (75 г).
  • Для діагностики нечутливості до глюкози проводять оцінку інсулінорезистентності, розраховуючи також індекс HOMA. Він обчислюється на основі даних про вміст глюкози і інсуліну. Під час хвороби рекомендується здавати аналізи, щоб контролювати її перебіг і вносити корективи в терапевтичний курс.
  • Глюкоза крові. Головний показник рівня цукру в крові. Якщо у людини не виявлено цукрового діабету і немає передумов для його розвитку, концентрація майже не опускаються нижче встановленої норми і рідко збільшуються.
  • Інсулін - гормон, що регулює рівень глюкози в крові, а також обмін вуглеводів і жирів. Якщо він виділяється недостатньо, глюкоза зростає. Збільшення свідчить про можливий цукровий діабет II типу. Аналіз крові на цей гормон призначається для розв'язання питання про призначення препаратів інсуліну, а також в комплексі досліджень метаболічних порушень. Проінсулін - це молекула, що складається з інсуліну; характеризує функціональність бета-клітин підшлункової залози.
  • С-пептид - фрагмент проінсуліну, що циркулює в крові і дозволяє оцінити роботу клітин підшлункової залози.
  • Глікований гемоглобін (HbA1с) - це з'єднання гемоглобіну з глюкозою. Наявність цього з'єднання в крові свідчить про підвищення рівня цукру за період попередніх 2-3 місяців, через те що термін життя еритроцита 90 днів. Тому він може бути лабораторним маркером гіперглікемії задовго до появи інших клінічних симптомів цукрового діабету. Аналіз рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров'я, в тому числі, як ключовий параметр в спостереженні за перебігом цукрового діабету.
  • Фруктозамін. Показники фруктозаміну також відображають зміну рівня глюкози за період двох-трьох попередніх місяців.
  Діагностика, лікування та профілактика цукрового діабету завжди починається з лабораторних аналізів. На даний момент це найбільш інформативний спосіб. Перелік необхідних досліджень можна провести у нашій лабораторії.

Також рекомендуємо