COVID-19: аналізи на які антитіла потрібно робити

COVID-19: аналізи на які антитіла потрібно робити

Новини
24-06-2020


Коли наш організм зустрічається з чужорідним збудником, імунітет людини починає утворювати специфічні антитіла (Ig А, Ig M, Ig G). Вони є дуже важливим фактором захисту організму від інфекції. А виявлення антитіл різних класів в крові людини дозволяє визначити стадію розвитку інфекції - що є неабияк важливо при лікуванні. Наприклад:

Антитіла Ig A- імуноглобуліни, які одні з найперших утворюються в організмі та свідчать про те, що організм перебуває у процесі боротьби з новоявленою інфекцією.

Антитіла Ig M — імуноглобуліни, які утворюються наступними після Ig A; наявність Ig M свідчить про гострий перебіг захворювання.

Антитіла Ig G — імуноглобуліни хронічної форми; утворюються повільніше від інших, їх наявність свідчить про те що людина уже перехворіла, або зустрічалася з інфекцією у достатній концентрації для вироблення антитіл до неї.

Але все не так просто.

Коронавірусна інфекція не лише небезпечна через можливі її наслідки, а й своєю непередбачуваністю. Людський імунітет реагує на неї нетипово. Труднощі діагностики COVID-19 полягають у тому, що правило послідовності утворення антитіл до коронавірусу працює не завжди! У даному випадку деякі класи антитіл можуть:

  • взагалі не утворюватися

  • утворюватися з різною почерговістю

  • утворюватися в організмі одночасно

Оптимальне рішення для діагностики

Лише МЛ «Ескулаб» пропонує комплексне дослідження на 3 класи антитіл (Ig A; Ig G; Ig M;) до Covid-19 методом ІФА.

Це обстеження дозволить одночасно оцінити наявність або відсутність вірусу в організмі (факт інфікування), визначити імунну відповідь у разі, якщо людина уже перехворіла. Крім того, Ig A — дозволяє спрогнозувати важкість перебігу захворювання.

Завдяки такому підходу забезпечується виявлення хвороби на ранніх стадіях інфікування, що дозволяє своєчасно ізолювати хворого, розпочати його лікування та провести протиепідемічні заходи.

Дослідження рекомендовано здавати не раніше, ніж 10 днів після контакту з людиною, що інфікована COVID-19.

Використання ІФА діагностики для виявлення антитіл COVID-19 врегульовано наказом МОЗ від 20.05.2020р. № 1227 «Зміни до Стандартів медичної допомоги COVID-19».

Також рекомендуємо