Австралійський антиген HBsAg

Австралійський антиген

Новини
24-11-2021

Австралійський антиген або антиген HBsAg (Hepatitis B surface Antigen) – є одним з компонентів оболонки вірусу гепатиту В. Поверхневий антиген вірусу гепатиту B часто називають австралійським антигеном, оскільки вперше він був виявлений в сироватці крові аборигенів у Австралії.

Вірус гепатиту В складається з оболонки і ядра (нуклеокапсида). Оболонка містить поверхневий антиген - "s" (HBsAg). У нуклеокапсиді знаходиться ядерний антиген - "core" (HBcAg) і антиген "e" (HBeAg), а також ферменти і ДНК вірусу.

 

Що таке антиген?

Антиген, якщо розбирати буквально - це «виробник антитіл», який здатний утворювати імунологічний комплекс «антиген - антитіло». Іншими словами, він ініціює утворення антитіл в організмі людини, формуючи специфічний імунітет, який зможе в майбутньому захистити людину від повторної атаки вірусом.

Що показує тест на австралійський антиген (HBsAg)?

Аналіз на HBsAg (австралійський антиген) - визначає наявність антигену (вірусу) в крові, і є найбільш раннім показником інфікування гепатитом В.

Аналіз крові на HBsAg дає можливість визначити, чи відбулося зараження вірусом гепатиту В вже через 10-12 днів після потрапляння вірусу в організм людини. Це дозволяє перевірити вірогідність інфікування людини в разі потрапляння в групу ризику та розпочати як найшвидше лікування.

Також необхідно розуміти, що австралійський антиген циркулює в крові людини протягом 5-6 місяців після інфікування і потім зникає. Виявлення поверхневого антигену вірусу гепатиту В (австралійського антигену) у крові понад 6 місяців від початку захворювання свідчить про ймовірність того, що гепатит В перейшов в хронічну форму.

Що таке гепатит В?

Гепатит В - це інфекційне вірусне захворювання печінки. Гепатит В довгий час може протікати безсимптомно і переходити в хронічну форму, а це може призводити до розвитку таких ускладнень як цироз і навіть рак печінки. Поки людина не знає про те, що хвора, це небезпечно як для оточуючих так і для самого хворого.

В Україні майже 600 тисяч населення хворіють на вірусний гепатит В. Більшість людей про свій діагноз не знають і, відповідно, не отримують лікування.

Станом на 2021 рік під медичним наглядом перебувають лише 3,3 % хворих на гепатит В (згідно даних МОЗ).

Які покази до здачі аналізу на австралійський антиген?

 • підвищення рівня печінкових проб (АЛАТ, АСАТ);
 • клінічні ознаки гострого або хронічного вірусного гепатиту, хронічні захворювання печінки і жовчовивідних шляхів;
 • підготовка до вакцинації;
 • обстеження хронічних хворих, що піддаються частим внутрішньовенним маніпуляціям або оперативним втручанням;
 • підготовка до вагітності;
 • обстеження донорів, осіб з групи ризику (медпрацівники);
 • незахищені статеві контакти, часта зміна статевих партнерів, наркоманія.

Підготовка до тесту на австралійський антиген

 • Необхідно здавати зранку “натщесерце” – після нічного 6-12-годинного голодування.
 • Зранку в день здачі аналізу можна попити невелику кількість негазованої води. Проте не каву, чай, сік та газовані напої!

Результат імунохроматографічного дослідження на HBsAg

 • Негативний результат свідчить про відсутність гепатиту B (в разі відсутності інших маркерів) або про успішне лікування вірусного гепатиту В.

 • У випадку отримання позитивного або слабопозитивного результату швидким тестом - рекомендовано ОБОВ'ЯЗКОВО повторити дослідження методом ІФА або ПЛР!!!

                                 

Також рекомендуємо

Назва аналізу
Ціна
* Знижка дійсна тільки при замовленні на сайті